Miss kompost 2006

Pro všechny, kteří chtějí vyměnit zapáchající skládky za vonící zahrady! Cílem soutěže je podpořit domácí kompostování a pozvednout povědomí o využívání bioodpadů - především o kompostování. Bioodpad tvoří cca 40 % směsného komunálního odpadu a v současné době končí převážně na skládkách kde zapáchá a významně přispívá k tvorbě skleníkových plynů. Současný "Plán odpadového hospodářství (POH) ČR" skládkování bioodpadů omezuje, ale bez aktivní účasti občanů nebudou cíle POH naplněny. Miss kompost je humornou podobou nejrůznějších soutěží miss s vážným podtextem a seriózním průběhem.

 

Miss kompost bude zvolena na galavečeru, který se bude konat 23. června 2006 ve Vrchlického divadle v Lounech od 19:00 hodin. Finalisté – komposty budou zastoupeny svými advokáty, kteří je budou obhajovat. Vítěze vybere porota složená ze zástupců osobností společenského a kulturního života.  Pořadem bude provázet Jaroslav Dušek. Součástí večera bude i tématická módní přehlídka a výstava výtvarných děl o kompostu. Bude zde rovněž vyhlášen vítěz soutěže MISS KOMPOST, kterou Ekodomov vyhlásil s Unií karikaturistů, do které přispěli přední výtvarníci a karikaturisté sdružení v unii. V průběhu večera vystoupí jedinečný ženský vokální sextet MeleeDivy.

Návštěvníci našich internetových stránek mohou od 14.6. do 22.6. hlasovat a vybírat své favority na MISS KOMPOST a hlasovat v žákovské soutěži O nejlepší dílo o kompostu.

 

Podmínky pro zapojení  do soutěže:

 

  • Vyfotografujte svůj kompost.
  • Zjistěte jeho míry (výšku, šířku, délku).
  • Napište nám jeho jídelníček (uveďte co a v jakém množství do kompostu dáváte – čím ho krmíte).
  • Napište krátký příběh o vašem kompostu. Můžete popsat, co zajímavého či humorného se Vám přihodilo při kompostování nebo při jiné činnosti, která nějak souvisí s kompostem. Váš příběh může být i o tom, jak jste stavěli nebo kupovali kompostér, jak se o kompost staráte či jak ho využíváte.

Fotografii, míry, jídelníček a povídku s kontaktem na Vás (jméno, příjmení, adresa včetně kraje, telefon) zašlete do 31. května 2006 na adresu: Ekodomov, V Podbabě 29B, 160 00 Praha 6.

Údaje můžete také zaslat v elektronické podobě na e-mail soutez(at)ekodomov.cz.

 

Z došlých materiálů, které budou splňovat požadavky soutěže, budou vybrány nejlepší. Po uzávěrce budou údaje o nich zveřejněny na internetu a veřejnost bude mít možnost hlasováním vybrat finalisty. Z účastníků soutěže bude také vybráno 30 kompostů, jež budou po dohodě s majiteli rozborovány ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby v Chomutově s cílem zjistit kvalitu domácích kompostů. Chcete-li vědět jak kvalitní máte kompost, přihlaste ho do soutěže.

Přihlaste i Vy svůj kompost do soutěže a získejte zajímavé ceny. Pro vítěze je připraven štěpkovač – tichý drtič zahradního odpadu AXT 2500 od firmy BOSCH v ceně 14 500,- Kč. Další ceny jsou: štěpkovač – tichý drtič zahradního odpadu AXT 1600 od firmy BOSCH, plastový kompostér od firmy Jelínek Trading, kompostovací sáčky a speciální koše od firmy HBABio a dárkové balíčky od společnosti Country Life. Soutěž je podpořena Státním fondem životního prostředí ČR, Ústeckým krajem a městy a obcemi zapojenými v kampani "Bioodpad – živá hmota pro nový život".


Výsledky 2006

Na 1. místě se umístil 

a pro rok 2006 si

cenu MISS KOMPOST odnesl

kompost Aleny Ševčíkové

z Václavovic u Frýdku Místku

s finálovým číslem 7

a v galerii kompostů jej

najdete pod číslem 39.

 

Na 2. místě se umístil

a titul I. Vicemiss získal

kompost ze ZŠ Provaznická

z Ostravy Hrabůvky

s finálovým číslem 2

a v galerii kompostů jej

najdete pod číslem 04.

 

Na 3. místě se umístil

a titul II. Vicemiss získal

kompost rodiny Rollerových

z Albrechtic

s finálovým číslem 5.

Tento kompost získal rovněž

cenu diváků

a v galerii kompostů jej

najdete pod číslem 38.

Poslechněte si rozhlasovou upoutávku na Miss kompost

Pokud si chcete upoutávku uložit, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a vyberte "Uložit cíl jako..."

nebo si ji můžete

stáhnout ve formátu "zip".

Upoutávku lze použít pro šíření v médiích a místních rozhlasech.

Mediální partner soutěže

 
Kontakt:

 

  Sídlo Praha:

  Ekodomov, o.s.

  V Podbabě 29b

  160 00 Praha 6

  (ukázat na mapě)

 

  e-mail: info@ekodomov.cz

  tel.: 234 697 402

  tel.: 220 920 268

  fax: 910 256 149

 

 

 

  Pobočka Kutná Hora:

  Ekodomov, o.s.

  Jana Palacha 166

  284 01 Kutná Hora

  (ukázat na mapě)

 

  e-mail: infokh@ekodomov.cz

  (jen pro kutnohorskou pobočku!)

  tel.: 315 810 074

  fax: 910 256 149