EU peníze školám

BIOODPAD NENÍ ODPAD aneb možnosti nakládání s bioodpady a kompostování ve školách

 

Školy z 13 krajů České republiky mimo území hlavního města Prahy mohou získat finanční prostředky z priority 1.4. Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, jenž připravilo MŠMT pod názvem „EU peníze školám“ (www.eupenizeskolam.cz).

 

CHCETE...

… zvýšit kvalitu ekologického provozu ve Vaší škole?

… začít kompostovat bioodpad a snížit tak náklady na svoz odpadů?

… seznámit žáky s procesem recyklace základní složky komunálního odpadu a přínosem kompostu pro životní prostředí?

… rozvíjet empirické činnosti žáků ve výuce přírodovědných předmětů?

 

Sestavte si svůj projekt a využijte oblast V. přírodní vědy pro financování rozvoje přírodovědné gramotnosti Vašich žáků (šablona V/1) a vzdělávání Vašich pedagogických pracovníků (šablona V/3).

Cílem Ekodomova je dodat Vám potřebné vybavení, zajistit poradenství a pomoci se samotnou realizací klíčových aktivit.

 

NABÍZÍME VÁM:

  • realizaci výukových programů „Kde je kompost, tam to žije!“, které interaktivní formou přinášejí žákům komplexní informace o problematice přeměny biologicky rozložitelného odpadu v organické hnojivo kompost, možnosti jeho využití a jeho přínosy pro půdu a životní prostředí. (šablona V/1)
  • nastavení optimálního systému pro oddělený sběr bioodpadů a způsobu kompostování bioodpadů ve Vaší škole včetně potřebného materiálního vybavení (koše, sáčky, kompostéry,…) (šablona V/1)
  • pomůcky a vybavení pro praktické zkoumání koloběhu živin a vody v přírodě (teploměry, vlhkoměry, lakmusové papírky, vermikompostér, mikroskopy s výstupem pro PC, mini televize k propojení s mikroskopem, laboratorní náčiní a sklo, digitální váhy, laboratorní stojany atd.) (šablona V/1)

 

Ekodomov Vám pomůže optimalizovat náklady pro individuální potřeby Vaší školy tak, aby byl projekt pro školu efektivní, ekonomicky atraktivní a dlouhodobě udržitelný a měl znalostní přínos pro pedagogy i žáky. Váš projekt přizpůsobíme finančním možnostem, které z dotace získáte.

 

V rámci ekoporadenské služby Vám nabízíme BEZPLATNOU POMOC s vyplněním formuláře. V případě, že potřebujete pomoci, kontaktujte Bc. Ilonu Pacákovou. V rámci ekoporadenské služby Vám nabízíme BEZPLATNOU POMOC.

 

Těšíme se na naši budoucí spolupráci a věříme, že i Vaše škola se připojí ke školám, které již díky projektu Bioodpad není odpad úspěšně třídí bioodpad a kompostují. 

 

Kontaktní osoba:

Bc. Ilona Pacáková

email: infokh(at)ekodomov.cz

tel.: 315 810 074

 

Kontakt:

 

  Sídlo Praha:

  Ekodomov, o.s.

  V Podbabě 29b

  160 00 Praha 6

  (ukázat na mapě)

 

  e-mail: info@ekodomov.cz

  tel.: 234 697 402

  tel.: 220 920 268

  fax: 910 256 149

 

 

 

  Pobočka Kutná Hora:

  Ekodomov, o.s.

  Jana Palacha 166

  284 01 Kutná Hora

  (ukázat na mapě)

 

  e-mail: infokh@ekodomov.cz

  (jen pro kutnohorskou pobočku!)

  tel.: 315 810 074

  fax: 910 256 149